اولین و بزرگترین مرجع آموزش و معرفی تجهیزات دندانپزشکی دیجیتال در ایران
The first and largest reference for digital dental education and introduction in Iran

میلینگ ماشین Imes icore 350i

زیرکونیا

Pmma

تمام فلزی(Full Metal)

زیرکونیا به صورت اکسید زیرکونیوم است که فلزی بسیار سخت می‌باشد. دندان‌های عقبی نیروی جویدن و آسیاب بیشتری را تحمل می‌کنند به همین دلیل روکش‌های زیرکونیا گزینه‌ی خوبی برای نواحی خلفی هستند. زیرکونیا با بدن سازگار است و موجب تحریک بافت‌های بدنی نمی‌شود. این نوع روکش ظاهری همانند دندان طبیعی دارد و رنگ آن بسته به رنگ دندان‌های مجاور قابل تنظیم است. یکی از مزیتهایی که روکش زیرکونیا دارد، آن است که در صورت استفاده طولانی مدت، شاهد ایجاد هاله سیاهرنگ فلز اطراف روکش، به علت تحلیل لثه فرد، نخواهیم بود. مزیت دیگر آن مقاومت خمشی زیاد آن است. در زیر کونیا مقاومت خمشی بین ۸۵۰ تا ۱۴۶۵ مگاپاسکال است .
از طرفی، روکشهای زیرکونیا چون با کمک سیستم کامپیوتری ( CAD CAM) ساخته می‌شوند از نطر کیفیت ساخت، بسیار مرغوب هستند.

زیرکونیا

زیرکونیا

Pmma مخفف ﭘﻠﯽ ﻣﺘﯿﻞ ﻣﺘﺎﮐﺮﯾﻼﺕ می باشد که برای ﺳﺎﺧﺖ پروتز موقت استفاده می شود. از مزیت های این ماده ﺩﺳﺘﺮﺳﯽ ﺁﺯﻣﺎﯾﺸﮕﺎﻫﯽ ﺁﺳﺎﻥ، ﺍﺭﺯﺍﻥ، ﺯﯾﺴﺖ ﺳﺎﺯﮔﺎﺭ ، ﺛﺒﺎﺕ ﺍﺑﻌﺎﺩﯼ ، ﺯﯾﺒﺎﯾﯽ ﻭ ... ﻣﯽ ﺑﺎﺷﺪ. ﯾﮑﯽ ﺍﺯ ﻣﺸﮑﻼﺕ ﺍﺳﺎﺳﯽ ﺩﺭ ﺍﺭﺗﺒﺎﻁ ﺑﺎ ﭘﻠﯽ ﻣﺘﯿﻞ ﻣﺘﺎﮐﺮﯾﻼﺕ ﻣﻘﺎﻭﻣﺖ ﻣﮑﺎﻧﯿﮑﯽ ﭘﺎﯾﯿﻦ ان ﻣﯽ ﺑﺎﺷﺪ. برای ساخت دنچر از بلنکهای pmma با رنگ بیس استفاده می شود. و همچنین برای پروتز هم رنگهای مختلف بلنک موجود می باشد.

Pmma

Pmma

در این نوع از روکش به دلیل استفاده از آلیاژهای فلزی ظاهری نامناسب از دندان دیده می شود.اما به لحاظ عملکردی مناسب می باشد و بیشتر برای انله پست های فلزی و همچنین برای مدل پارشیل دنچر که مقاومت بسیار بالایی دارد استفاده می‌شود.

تمام فلزی(Full Metal)

تمام فلزی(Full Metal)

روکش های تمام سرامیکی

روکش های ایمکس

امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژِی انواع روکشهای تمام سرامیک با درجه استحکام و زیبائی متفاوت در دسترس است که هر کدام موارد تجویز مربوط به خود را دارا می باشند. روکش تمام سرامیک cad cam سرعت ساخت بالایی دارد. به طوری که روکش سرامیکی هر دندان در 10 دقیقه در مطب دندانپزشکی ساخته می‌شود.

  • بسیار طبیعی تر به نظر میرسد چرا که فلزی در زیر آن به کار نرفته است.
  • عدم ایجاد خط تیره در حاشیه لثه
  • عدم تغییر رنگ و ایجاد نمای گچی در دراز مدت
  • تامین كننده استحكام ،عملكرد و زیبایی طبیعی دندانهای قدامی
  • تقلید و شبیه سازی ظاهر طبیعی دندانها
روکش های تمام سرامیکی

روکش های تمام سرامیکی

روکش ایمکس روکشی سرامیکی است که از لیتیوم و سرب، کوارتز، لیتیوم دی اکسید، فسفر اکسید، آلومین، پتاسیم اکسید و مواد دیگری تشکیل شده است. روکش های تمام سرامیک ایمکس به سرعت در حال محبوب شدن جهانی در امور زیبایی در دندانپزشکی هستند. علت این محبوبیت؛ زیبایی بسیار بالا، دوام و استحکام آن ها است. از ایمکس در تولید روکش و ونیرها استفاده می شود. استفاده از ایمکس در روکش و ونیر برای دندان های جلو مناسب تر است. استحکام بالایی دارند به همین دلیل روکش های ایمکس در طول استفاده، کمتر در معرض شکستن و شکاف برداشتن هستند.

روکش های ایمکس

روکش های ایمکس

میلینگ ماشین Cerec mcxl
error: